Chcivlasy.cz > Problémy s vlasy > Vypadávání vlasů u žen

Vypadávání vlasů u žen

My se v následujících několik odstavcích podíváme na nejčastější příčiny a způsoby léčby vypadávání vlasů u žen.

Nedostatek železa:
Jedním z nejčastějších důvodů je velice drobná, avšak o to důležitější věc. Železo je velice potřebným minerálem a tělo si díky němu dokáže vybudovat sousty důležitých částí těla, jako jsou např. nehty nebo právě vlasy. Sami však na to, zda je vypadávání vlasů zapříčiněno právě tímto důvodem nezjistíte. Je potřeba zajít k doktorovi a nechat si udělat krevní testy – ten vám s naprostou jistotou řekne, zda vám tento důležitý minerál chybí či nikoliv. Následná konzultace s doktorem ohledně dávkování je potřebná, protože předávkování železem také není tím nejlepším, co můžete tělu dopřát.

Vypadávání vlasů u žen. Pomůže renokin.

Štítná žláza:
Štítná žláza je častou příčinou u mnoha problémů. Vypadávání vlasů u žen není výjimkou. Zvýšená či naopak snížená funkce štítné žlázy zapříčiňuje vypadávání vlasů a v případě, že je štítná žláza právě tou příčinou, proč vás trápí nadměrné vypadávání vlasů, návštěvě lékaře a následné léčbě medikamenty se bohužel vyhnout nedá.

Hormony (estrogen):
Nízká hladina ženského hormonu – estrogenu – je velice zanedbávanou příčinou. Zvláště během menopauzy, kdy je hladina tohoto hormonu oproti normálu velice nízká, by se mělo dbát na doplňování estrogenu. V současné době se člověk může setkat s velkým množstvím různých doplňků stravy, a není tak nejmenší problém tento hormon doplnit. I v tomto případě je však lepší navštívit doktora a ohledně následných kroků se poradit.

Těhotenství:
Dalším důvodem může být právě prodělávané těhotenství. Během vývinu miminka dochází k mnoha hormonálním pochodům, které zákonitě mění i vaše tělo. Jedním z postižených oblastí bývá právě i vlasový porost. Vypadávání vlasů u žen nebývá tak časté během, jako spíš tři až šest měsíců po porodu. V té době jsou všechny cykly posunuty a dochází tak k hromadnému vypadávání vlasů. V tomto případě se vůbec nemusíte bát, vše se během následujících měsíců vrátí do normálu.

Další faktory:
Dalšími faktory mohou být tak všední věci jako je stres, užívání léků či předávkování některým z vitamínů. Pokud se tedy setkáte s vypadáváním vlasů, je nejlepší nejdříve hledat mezi těmito příčinami. Odbourání stresu, změna léků či stopka pro doplněk stravy v podobě vitamínu A a selenu mohou zastavit vypadávání vlasů již během několika dnů a člověk se nemusí dále trápit. Většinou však vlasy utrpí i během několika dnů, je tedy velice dobré doplnit péči o vlasy některými produkty, které pomohou vrátit vlasům jejich zašlý lesk a krásu.

Nahoru