Chcivlasy.cz > Problémy s vlasy

Problémy s vlasy

Vypadávání vlasů u žen

Vypadávání vlasů u žen

Již dávno není pravidlem, že vypadávání vlasů je strašákem pouze mužů. I ženy jsou v současném světě oběťmi vypadávání vlasů. Pokud jste právě vy tou, která vyla touto nepříjemností zastižena, nemusíte se vůbec bát. Nejdříve je potřeba vyhledat příčinu vypadávání vlasů, následně se dá vše velice snadno a rychle vyřešit.

Celý článek

Vypadávání vlasů v těhotenství

Vypadávání vlasů v těhotenství

Pohromou pro mnoho žen se posledních pár let stává velice známý, avšak zdaleka ne tolik diskutovaný problém - vypadávání vlasů v těhotenství. Přeci jenom se jedná o jednoznačně méně omílané téma oproti například péči o vrásky. Nelze však jednoduše zařadit vypadávání vlasů na druhou kolej a starat se více o další části těla.

Celý článek

Vypadávání vlasů u mužů

Vypadávání vlasů u mužů

Vypadávání vlasů se v posledních letech stalo strašákem mnoha mužů. Představa holé hlavy se může díky několika vypadaným vlasům na polštáři ještě umocnit věkem, který plešatění rozhodně nepomáhá. Každým rokem navíc se totiž pravděpodobnost problému s vypadáváním vlasů zvětšuje.

Celý článek

Příznaky vypadávání vlasů

Příznaky vypadávání vlasů

Velká část mužské populace je choulostivější k nadměrnému vypadávání vlasů, není tak divu, že se právě mužská část stává více citlivou a někdy až ustrašenou skupinou. V mnoha případech jde opravdu o přehnané reakce - vypadávání vlasů je přirozená cesta k obnově a růstu nových vlasů. Pokud tedy naleznete na polštáři několik vlasů, vůbec není potřeba panikařit.

Celý článek

Stres vede k vypadávání vlasů

Stres  vede k vypadávání vlasů

Nejenže mají stresové situace neblahé účinky na vaše psychické rozpoložení, mohou mít také špatné účinky na vaše vlasy. Není výjimka, kdy člověk kvůli nadměrnému stresu přišel o krásné kadeře a už nikdy se mu je nepodařilo dostat na hlavu zpět. Navíc jsou stresové situace velice záludné svými vlastnostmi projevu. K těm se však blíže dostaneme v následujícím článku.

Celý článek

Příčiny vypadávání vlasů

Příčiny vypadávání  vlasů

Zdá se vám, že v poslední době ztrácíte čím dál víc vlasů? Začínají se vám vytvářet kouty nebo holá místa na pokožce? Každý člověk má na hlavě zhruba 100 tisíc vlasů. Každý den vám jich vypadne kolem...

Celý článek

Alopecie a její druhy

Alopecie a její druhy

Alopecie, nebo-li holohlavost či plešatost, je neinfekční nemoc, která způsobuje ohraničené vypadávání vlasů. Toto onemocnění je poměrně časté a trpí jím muži i ženy. Příčin vypadávání vlasů je mnoho. Mezi nejčastější patří vrozené genetické vlastnosti, psychický i fyzické stres, nedostatek vitamínů, špatné stravování a další.

Celý článek